Mesajul de felicitare al ÎPS Arhiepiscop PETRU, adresat ipodiaconului Veaceslav BULANCEA, paraclisierul Catedralei Episcopale, cu împlinirea a 40 ani de viață

Mult stimate frate Veaceslav,

Cu ocazia frumosului jubileu, 40 ani de viață pământească, Vă adresez părinteşte cuvinte de felicitare şi urări de bine.

Vă dorim ca Bunul Dumnezeu, să Vă dăruiască şi-n continuare aceeaşi râvnă şi dragoste faţă de cele sfinte, de rugăciune şi de Sfintele Slujbe.

Ne rugăm ca Dumnezeu să Vă sprijine duhovniceşte în călătoria pământească, de a merge tot cu aceeaşi dragoste față de biserică și sfintele slujbe, pe drumul ce duce spre Hristos şi Împărăţia Sa.

Pacea sufletească şi Harul Duhului Sfânt, să fie darurile nelipsite din viaţa ta.

Anii vieții să fie îmbelșugați cu multe daruri duhovnicești și binecuvântări cerești.

Totodată, cu prilejul frumoasei aniversări, vă aducem și cuvinte de înaltă apreciere pentru toată sârguința ce o depuneți la catedrala Episcopală din mun. Ungheni, unde și sunteți de 12 ani paraclisier, fiind nelipsit de la nici o slujbă în acești ani.

În această atmosferă de sărbătoare, Vă dorim, ani binecuvântaţi şi cu spor duhovnicesc la toate slujbele bisericești.

Cu arhiereşti binecuvântări şi dragoste părintească,

+ PETRU,

Arhiepiscop de Ungheni şi Nisporeni