Mesajul de felicitare al Înaltpreasfinţitului Arhiepiscop PETRU, adresat Arhimandritului PAFNUTIE (Popa), Duhovnicul Mănăstirii Răciula, cu împlinirii a 55 ani de viață

Preacuvioase Părinte Arhimandrit,

Cu frăţească dragoste în Hristos Domnul, Vă felicităm cu această zi importantă din viaţa Cuvioșiei Voastră, când împliniți 55 de ani de viață, adresându-Vă călduroase urări de tot binele şi mult ajutor de la Dumnezeu în lucrarea pastorală, misionară și duhovnicească pe care o desfăşuraţi exemplar și jertfelnic în Mănăstirea „Nașterea Maicii Domnului” din s. Răciula, r. Călărași

Ziua de astăzi să Vă fie plină de recunoştinţă şi lumină faţă de toate binecuvântările și darurile duhovnicești pe care l-aţi primit de la Dăruitorul Ceresc în toți acești ani.

Vă dorim ca și până acum, să treceți prin anii vieții tot cu atâta credință și lucrare de fapte bune ca și până în prezent.

Din inimă Vă doresc să fiți mereu tânăr la suflet și mă rog Mântuitorului Hristos, Arhiereul Cel Veşnic, să Vă răsplătească din preaplinul harului și al iubirii Sale de oameni toată osteneala depusă, spre slava și binele Sfintei noastre Biserici Ortodoxe!

Cu părintescă dragoste în Hristos Domnul,

+ PETRU