ANUNȚ!!! Abonarea la Ziarul Eparhial „Cuvântul Ortodox”

Dragii noștri,

Venim ca de fiecare dată la sfârșitul anului cu îndemnul de a Vă abona la Ziarul Eparhial „Cuvântul Ortodox”, care este unica publicație ortodoxă din țara noastră cu o apariție lunară, constantă, din 2011 până în prezent, având un preț simbolic, mai ales dacă îl comparăm cu calitatea înaltă a hârtiei pe care este tipărit acest ziar.

Ziarul „Cuvântul Ortodox” este unul din mijloacele moderne de misiune ale Episcopiei de Ungheni și Nisporeni, ca și a întregii biserici de altfel, ce constituie un element forte de prezentare ale activităților bisericești, culturale și sociale de pe întreg cuprinsul Episcopiei de Ungheni și Nisporeni.

Ca publicație bisericească, Ziarul „Cuvântul Ortodox” se face purtător al mesajelor evenghelice și a învățăturii Sfinților Părinți, ce au menirea să țină trează conștiința religioasă a fiecărui cititor și să fie o lumină călăuzitoare spre dobândirea adevărului mântuitor, ce ne poate uni cu Hristos. Totodată, prin acest ziar se dorește cultivarea frumosului spiritual.

Acest ziar poate fi socotit și ca un clopot ce ne cheamă la o viaţă în Hristos, prin care să ne apropie de Împărăția Cerurilor, prin punerea în practica de trăire ortodoxă a sfaturilor și îndemnurilor duhovnicești ce le întâlniți în paginile acestui ziar.

Așadar, abonarea la această publicație ortodoxă „Cuvântul Ortodox”, este mai mult decât o datorie, este un imperativ al vremurilor care le trăim, secularizate din punct de vedere moral și spiritual.

De aceea, Vă îndemnăm frățește, rugându-Vă din toată inima să Vă abonați la această publicație ortodoxă, abonându-i și pe alții, făcându-le prin aceasta un dar acum în pragul sfintelor sărbători de iarnă.

Indicele Ziarului „Cuvântul Ortodox” sunt: PM 22190

Biroul de presă al Episcopiei de Ungheni și Nisporeni