Agenda Înaltpreasfințitului PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, din 24.04.2024

Miercuri, 24 aprilie, 2024, Înaltpreasfințitul PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, și-a desfășurat activitatea arhipăstorească în incinta Centrului Eparhial din municipiul Ungheni.

Pe parcursul zilei, Ierarhul a primit în audiență preoți și mireni din cuprinsul Eparhiei cu diverse probleme şi întrebări.

Printre cei prezenți menționăm Egumena SILUANA (Iacob), Stareța Mănăstirii Vărzărești, care a discutat cu Înaltpreasfinția Sa diverse întrebări de ordin administrativ și duhovnicesc, vorbind și despre o eventuală slujire arhierească.

Totodată, Înaltpreasfinția Sa a primit-o în audiență și pe Monahia LAVRENTIA (Borta), maica superioară a Mănăstirii Răciula, care a discutat cu Ierarhul diverse întrebări, vorbind și despre o eventuală slujire arhierească.