Agenda Înaltpreasfințitului PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, din 09.04.2024

Marți, 8 aprilie, 2024, Înaltpreasfințitul PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, și-a desfășurat activitatea arhipăstorească în incinta Centrului Eparhial din municipiul Ungheni.

Pe parcursul zilei, Ierarhul a primit în audiență preoți și mireni din cuprinsul Eparhiei cu diverse probleme şi întrebări.

Printre cei prezenți menționăm prot. Eugen URSU, parohul bisericii „Sf. Arhangheli Mihail și Gavriil”, din s. Gherman, rn. Ungheni, care dimpreună cu preoteasă Elena URSU au discutat cu Înaltpreasfinția Sa diverse întrebări de ordin administrativ și duhovnicesc. Apoi Ierarhul a decorat-o pe dna preoteasă Elena URSU cu Medalia Eparhială „Sf. Bn. Knz. Alexandru Nevski”, gr. I, cu prilejul împlinirii celor 50 ani de viață pe care i-a sărbătorit ieri.