Agenda Înaltpreasfințitului PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, din 03.10.2023

Marți, 3 octombrie, 2023Înaltpreasfințitul PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, și-a desfășurat activitatea arhipăstorească în incinta Centrului Eparhial din municipiul Ungheni.

Pe parcursul zilei, Ierarhul a primit în audiență preoți și mireni din cuprinsul Eparhiei cu diverse probleme şi întrebări.

Printre preoții prezenți menționăm pe preotul Nicolai Crudu, parohul bisericii „Sf. M. Mc. Teodor Tiron”, din s. Fîrlădeni, r. Hîncești, care a discutat cu Înaltpreasfinția Sa despre o eventualele lucrări de renovare a bisericii menționate, cerând binecuvântare arhierească pentru a începe cu spor duhovnicesc lucrările date.