Activitatea arhipăstorească a ÎPS Arhiepiscop PETRU de la Centrul Eparhial din mun. Ungheni, 01.02.2024

Joi, 1 februarie, 2024, Înaltpreasfințitul PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, și-a desfășurat activitatea arhipăstorească în incinta Centrului Eparhial din municipiul Ungheni.

Pe parcursul zilei, Ierarhul a primit în audiență preoți și mireni din cuprinsul Eparhiei cu diverse probleme şi întrebări.

Printre cei prezenți menționăm prot. Grigore DODON, Protopopul Bisericilor din Raionul Călărași, care dimpreună cu prot. Viorel GHIMPU, parohul bisericii „Minunea Arhanghelului Mihail” din s. Onișcani, r. Călărași, au discutat cu Înaltpreasfinția Sa despre o eventuală vizită și slujbă arhierească în parohia menționată.