Activitatea arhipăstorească a Înaltpreasfințitului Arhiepiscop PETRU de la Centru Eparhial din mun. Ungheni, din 16.04.2024

Marți, 16 aprilie, 2024, Înaltpreasfințitul PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, și-a desfășurat activitatea arhipăstorească în incinta Centrului Eparhial din municipiul Ungheni.

Pe parcursul zilei, Ierarhul a primit în audiență preoți și mireni din cuprinsul Eparhiei cu diverse probleme şi întrebări.

Printre cei prezenți menționăm pe prot. Bartolomeu TURTUREANU, Protopop al Circumscripției Ungheni, care a discutat cu Ierarhul diverse întrebări legate de activitatea protopopiatului menționat.

În audiență au fost și prot. Petru URSU, parohul bisericii „Sf. Arhangheli Mihail și Gavriil”, din s. Isăicani, r. Nisporeni și prot. Dumitru RANGA, parohul bisericii „Sf. Arhangheli Mihail și Gavriil” din s. Mărinici, care au discutat cu Înaltpreasfinția Sa diverse întrebări de ordin administrativ și duhovnicesc.