![](https://episcopia-ungheni.md/wp-content/uploads/2020/06/101372648_254925895617528_5693116851794477056_n-293x220.jpg)
La data de 1 iunie 2020, Directorul Casei copilului Prefericitul Iosif, Episcopul de Ungheni si Nisporeni a fost invitat de catre interimarul Directiei municipale pentru protectia drepturilor copilului, Volontir Valentina, la Pretura sec. Centru unde a avut loc o sedinta cu viceprimarul mun. Chisinau si sefii subdiviziunilor Directiei.În cadrul sedintei, viceprimarul Angela Cutasevici i-a inminat Episcopului Petru, diploma de onoare pentru merite deosebite in domeniul prestarii serviciilor sociale pentru copiii aflati in dificultate.