Mesaj de felicitare adresat Preotului Rodion DASCĂL, parohul bisericii „Icoana Maicii Domnului Grabnică Ascultătoare” din or. Călărași, cu ocazia aniversării a 35 ani de viață

Preacucernice părinte Rodion,

În acestă frumoasă zi vară, dorim să vă adresăm felicitările și urările noastre de bine, rugîndu-ne Milostivului Dumnezeu să vă fie alături în dificila dar nobila misiune pe care o îndepliniți în calitate de paroh al bisericii „Icoana Maicii Domnului Grabnică Ascultătoare”, cu desăvîrșită dragoste și dedicație întru binele și mărirea Bisericii lui Hristos Mîntuitorul.

Vă dorim ani mulți, petrecuți în deplină sănătate și bucurie duhovnicească, trăiți întru proslăvirea credinței. În aceste clipe vă suntem alături și înălțăm rugăciuni pentru sănătatea, liniștea și binecuvîntarea vieții sfinției voastre, Precucernice Părinte.Vă asigurăm de prețuirea noastră deosebită și de înaltul respect pe care vi-l purtăm, urîndu-vă cît mai multe realizări bineplăcute lui Dumnezeu.

Întru Mulți și Fericiți Ani!!!

+PETRU,

Episcop de Ungheni și Nisporeni