![](https://episcopia-ungheni.md/wp-content/uploads/2021/04/26-2-165x220.jpg)
Joi, 15 aprilie 2021, Preasfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, și-a desfășurat activitatea arhipăstorească în incinta Centrului Eparhial din municipiul Ungheni.
Ca de obicei, Ierarhul a primit în audiență cu drag pe cei prezenți, preoţi şi mireni, ascultându-i părinteşte pe toți, oferindu-le răspuns, sfat și lămuriri după necesitatea fiecăruia.
Printre ce prezenți, menționăm pe Prot. Antonie CHIRICA, parohul bisericii „Sf. Arhangheli Mihai şi Gavriil” din s. Bărboieni, r. Nisporeni, care a pus în discuţie cu Ierarhul, diverse întrebări legate de parohie.
Biroul de presă al Episcopiei de Ungheni şi Nisporeni