Agenda Preasfințitului PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni din 14.07.2020

Marți, 14 iulie 2020Preasfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, și-a desfășurat activitatea arhipăstorească în incinta Centrului Eparhial din municipiul Ungheni.

Pe parcursul zilei, Ierarhul a primit în audiență preoți și mireni din cuprinsul Eparhiei cu diverse probleme şi întrebări.

Printre preoţii prezenţi menţionăm pe Prot. Rodion VELENCIUC, paroh al Bisericii „Sf. Ap. Ioan Teologul” din satul Fundul Galbenei, raionul Hînceşti şi Preotul Andrei GUŢU, paroh al Bisericii „Acoperământul Maicii Domnului”, satul Cîrneşti, raionul Nisporeni, care venind în audienţă la Preasfinţia Sa cu unele întrebări legate de activitatea lor parohială, au ţinut, totodată, să-l felicite pe Ierarh cu ziua îngerului ocrotitor.