Agenda Înaltpreasfințitului PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, din 11.06.2024

Marți, 11 iunie, 2024, Înaltpreasfințitul PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, și-a desfășurat activitatea arhipăstorească în incinta Centrului Eparhial din municipiul Ungheni.

Pe parcursul zilei, Ierarhul a primit în audiență preoți și mireni din cuprinsul Eparhiei cu diverse probleme şi întrebări.

În timpul activității arhipăstorești, Înaltpreasfinția Sa a primit în audiență un grup de credincioși din satul Bumbăta, rn. Ungheni, cu care a discutat sufletește diverse întrebări și propuneri legate de parohia „Sf. Ierarh Nicolai” din localitatea menținată.

De asmenea, printre cei prezenți menționăm și pe prot. Veaceslav BUDEI, parohul bisericii „Sf. M. Mc. Dumitru”, din s. Drujba, rn. Ungheni, care a discutat cu Înaltpreasfinția Sa, mai multe aspecte ale vieții parohiale.