![](https://episcopia-ungheni.md/wp-content/uploads/2017/11/IMG-3d3754730b47b41fa4b9251bb94df974-V-293x220.jpg)
Miercuri, 22 noiembrie 2017. Preasfinţitul PETRU, Episcop de Ungheni şi Nisporeni, s-a aflat la Centrul Eparhial din municipiul Ungheni.
Preasfinţia Sa, a primit în audienţă mai mulți clerici și mireni printre care: Protopopul raionului Călărași, Protoiereul Grigorie DODON, Protopopul circumscripției Nisporeni, Protoiereul Vitalie COZARI, Protopopul Circumscripției Ungheni, Protoiereul Bartolomeu TURTUREANU și alți clerici din cuprinsul episcopiei noastre.