Act de caritate înfăptuit de Parohia Fârlădeni, Hâncești

Recent, pe 10 iunie 2021, de Praznicul Împărătesc, Înălțarea Domnului nostru Iisus Hristos, cu binecuvântarea Înalpreasfințitului PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, părintelui Nicolai CRUDU, parohul bisericii „Sf. M. Mc. Teodor Stratilat”, din s. Fârlădeni, r. Hîncești, a înfăptuit un act caritabil.

Beneficiarii respectivului act caritabil au fost copii din familiile nevoiașe, care se află în grija Orfelinatului din Hâncești.

Toți cei care s-au bucurat de darurile oferite, i-au mulțumit mult părintelui Nicolai pentru acest act de binefacere, prin care este vădită grija bisericii față de cei nevoiași.

Menționăm că părintele Nicolai CRUDU nu este la primul act de caritate de acest gen, față de copiii din acest Orfelinat. Iată de ce, atât colaboratorii cât și beneficiarii, se bucură de fiecare dată de prezența părintelui.

Biroul de presă al Episcopiei de Ungheni și Nisporeni