A fost sfințită reședința Preasfințitului PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni de la mănăstirea Hîncu

După oficierea Slujbei Prevegherii în cinstea Hramului mănăstirii Hîncu, a fost oficiată slujba de sfințire a reședinței Preasfințitului PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, din incinta mănăstirii sus menționate.

Slujba de sfințire a fost oficiată de Chirarhul locului, Preasfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni împreună cu ierarhul oaspete, Înaltpreasfințitul EVLOGHIE, Arhiepiscop de Sumâ și Ohtârca și soborul preoților slujitori ai mănăstirii.

La final Înaltpreasfințitul EVLOGHIE, l-a felicitat pe Preasfințitul Episcop PETRU, cu această frumoasă realizare dorindui și în continuare mult ajutor de la Domnul.