Mesajul de felicitare al Preasfințitului PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, adresat Preotului Anton CIRICA, parohul bisericii „Sf. Arh. Mihail şi Gavriil” din satul Bărboieni, raionul Nisporeni, cu ocazia aniversării a 35 ani de viață

Preacucernice părinte Anton!

Marcarea aniversării  a 35 ani din ziua nașterii Sfinției Voastre îmi oferă frumosul prilej şi deosebita bucurie de a Vă aduce cele mai sincere felicitări şi urări de ani mulți cu sănătate, har și bună sporire în tot lucrul binecuvântat pe care-l faceți în parohia încredințată și în cuprinsul protopopiatului Nisporeni!

Fie ca Bunul Dumnezeu să Vă dăruiască şi în continuare aceeaşi răbdare, putere şi dăruire de sine, spre a munci cu  sârgiunță spre slava și întru mărirea Sfintei Biserici Dreptmăritoare.

Întru mulţi şi binecuvântați ani!

Cu părintească binecuvântare și prețuire,

+PETRU

Episcop de Ungheni și Nisporeni