![](https://episcopia-ungheni.md/wp-content/uploads/2017/02/image-0-02-05-b31e349544f5dad1d78d2bd6ba08607c9c89e4f96900e15f8cf63625d67535ed-V-293x220.jpg)
Joi, 2 februarie 2017, Preasfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, și-a desfășurat activitatea Sa Arhipăstorească, în incinta Centrului Eparhial din or. Ungheni.
Preasfinția Sa, a primit în audiență preoți și mireni din cuprinsul episcopiei noastre, printre care Protoiereul Andrei URSOI, Președintele Sectorului Eparhial, Învățămînt Religios și Catehizare, care a primit din mina Ierarhului o icoană cu ocazia împlinirii a 37 ani de viață și a 10 ani de preoție.
Tot astăzi a mai primit în audiență pe Protoiereul Bartolomeu TURTUREANU, protopopul circumscripției Ungheni și Protiereul Nicolae CARCHILAN cu un grup de oameni.