![](https://episcopia-ungheni.md/wp-content/uploads/2018/06/image-0-02-05-9b4d4be8d933eeb434cc54e2a6f3d0e904952ab5fbd30cb9c6d5153dd486c451-V-293x220.jpg)
Luni, 11 iunie 2018. După o tradiție bine așezată, Preasfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, sa aflat la Centrul de Plasament Casa Copilului „Preafericitul Iosif” mun. Chișinău.
Preasfinția Sa, ca un tată iubitor s-a aflat în mijlocul copiilor din cadrul Centrului de Plasament „Casa Copilului” îndemîndu-i să fie mai sîrguincioși și stăruitori dacă doresc cu adevărat să ajungă la ceia ce-și doresc în viață. Ca de obicei,Ierarhul a discutat cu angajații Centrului, în special cu medicul, psihologul și asistentul social luînd cunoștință despre starea sănătății, comportamentul și adaptarea copiilor în cadrul societății.