Activitatea arhipăstorească de la Centrul Eparhial din mun. Ungheni, din 9 iulie, 2024

Marți, 9 iulie, 2024, Înaltpreasfințitul PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, și-a desfășurat activitatea arhipăstorească în incinta Centrului Eparhial din municipiul Ungheni.

Pe parcursul zilei, Ierarhul a primit în audiență preoți și mireni din cuprinsul Eparhiei cu diverse probleme şi întrebări.

Printre cei prezenți menționăm prot. Dumitru RANGA, parohul bisericii „Sf. Arhangheli Mihail și Gavriil” din s. Mărinici și Protopopul Circumscripției Nisporeni, dimpreună cu prot. Nicola CĂRCHILAN, parohul bisericii „Icoana Maicii Domnului – Potolește înristarea mea” de pe lângă Spitalul Raional Nisporeni, care  au discutat cu Ierarhul diverse întrebări de ordin administrativ și duhovnicesc.