Activitatea arhipăstorească de la Centrul eparhial din mun. Ungheni, din 3 iulie, 2024

Miercuri, 3 iulie, 2024, Înaltpreasfințitul PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, și-a desfășurat activitatea arhipăstorească în incinta Centrului Eparhial din municipiul Ungheni.

Pe parcursul zilei, Ierarhul a primit în audiență preoți și mireni din cuprinsul Eparhiei cu diverse probleme şi întrebări.

Printre cei prezenți menționăm Prot. Ioan CIGOREANU, parohul bisericii „Adormirea Maicii Domnului” din s. Valea Trestieni, rn. Nisporeni; prot. Andrian LUPU, parohul bisericii „Bunavestire” din cartierul Ungheni-Vale, mun. Ungheni și prot. Ioan STAVILA, parohul bisericii „Schimbarea la Față” din s. Pereni, rn. Hîncești, care au discutat cu Înaltpreasfinția Sa mai multe aspecte de ordin administrativ și duhovnicesc legat de parohiile menționate.