Preasfinţitului PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni a felicitat personal pe Stareţa Mănăstirii Vărzărești, Schiegumena GHEORGHIA (Plăcintă) cu ocazia prăznuirii ocrotitorului Ceresc

Miercuri, 19 aprilie 2017, cînd Biserica Ortodoxă prăznuiește soborul sfinților din muntele Sinai, Preasfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, s-a deplasat la mănăstirea Vărzărești, din raionul Nisporeni, pentru a felicita personal Stareța acestei Mănăstiri, Schiegumena GHEORGHIA (Plăcintă), cu ocazia prăznuirii ocrotitorului Ceresc.
Aici Ierarhul a fost însoțit de mai multe starețe și stareți din cuprinsul Episcopiei noastre care au venit cu buchete de flori pentru omagiata zilei de astăzi.
La final Preasfinția Sa, a depus flori la mormîntul vrednicului de pomenire, Schiarhimandritul Iov fostul duhovnic al mănăstirii.