Preasfințitul Episcop PETRU, a oficiat Taina Sfîntului Botez în biserica „Sf. Mucenițe Vera, Nadejda, Liubovi împreună cu mama lor Sofia” din incinta Centrului de Plasament „Preafericitul Iosif” din municipiul Chișinău

În după-amiaza zilei de duminică, 17 februarie 2019, după oficierea Sfintei Liturghii în Catedrale Episcopală din municipiul Ungheni, Preasfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, s-a deplasat în capitală la Centrul de Plasament Casa Copilului „Preafericitul Iosif”.

Aici, în biserica „Sf. Mucenițe Vera, Nadejda, Liubovi împreună cu mama lor Sofia” din incinta Centrului,  Ierarhul a oficitat Taina Sfîntului Botez asupra pruncii Anastasia. Părinții nou botezatei sunt rude foarte apropiate Preasfinției Sale la fel și nașii de botez fiind prieteni apropiați Ierarhului.