Secvențe de la Sărbătoarea Înălțarea Sfintei Cruci, cinstită în Mănăstirile din cuprinsul Episcopiei de Ungheni și Nisporeni

Cu binecuvântarea și l-a îndemnul Înaltpreasfințitului PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, Sfintele Mănăstiri din cuprinsul Eparhiei, la toate marele sărbători, cele 12 sărbători domnești, vor fi postate secvențe din slujbele ce se săvârșesc în sărbătorile respective.

Aceste secvențe foto prezentate în continuare, reprezintă unele momente din slujba privegherii și de la Sfânta Liturghie, săvârșite cu prilejul Sărbătoririi Înălțării Sfintei Cruci, în Sfintel Mănăstirile din Eparhie.

În mod deosebit specificăm că la Mănăstirea Frumoasa, au fost sfințite cu prilejul sărbătorii de astăși, două troițe, situate în preajma asectui așezământ monahal.