Preasfințitul Episcop PETRU a vizitat tinerii de la Tabăra din Pridvorul Bisericii, or Nisporeni

După oficierea Sfintei Liturghii la mănăstirea Negrea, Preasfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni a vizitat Tinerii de la Tabăra din Pridvorul Bisericii, or Nisporeni.

Preocupați fiind de pastorația tinerilor din orașul Nisporeni, Parohia cu hramul „Adormirea Maicii Domnului” organizeaza in aceasta periada de vacanță prima ediție a TABEREI DIN PRIDVORUL BISERICII.

Tabăra se desfășoară pe o perioada de trei zile în care tinerii sunt antrenați în diferite activități. Jocurile sunt desfășurate de tinerii voluntari ai asociației de Tineret din Iași. Programul este foarte divers: jocuri, ateliere de creație și probe sportive.