Preasfințitul Episcop PETRU, a primit oaspeți la mănăstirea Hîncu

După oficierea Sfintei Liturghii și a Slujbei Prohodului Schiegumenei Gheorghia, Stareța mănăstirii Vărzărești, Preasfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, s-a deplasat la mănăstirea „Cuvioasa Parascheva” Hîncu.

Aici Ierarhul a primit un grup mare de judecători din 30 de țări a cîte trei persoane din fiecare țară. Preasfinția Sa împreună cu Stareța sfintei mănăstiri, Egumena PARASCHEVA (Cazacu) a făcut o prezentare amănunțită a mănăstirii.

Pelerinii au rămas uimiţi de frumuseţea, organizarea şi lucrările care se petrec în această mănăstire, după care s-au închinat sfinţenilor care se află aici.

Oaspeţii au adus sincere mulţumiri Administraţiei mănăstirii pentru grija şi frumoasa primire de care au avut parte.