Agenda Preasfințitului PETRU, Episcop de Ungheni şi Nisporeni din 27.04.2021

Marţi, 27 aprilie 2021Preasfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, și-a desfășurat activitatea arhipăstorească în incinta Centrului Eparhial din municipiul Ungheni.

Ca de obicei, Ierarhul a primit în audiență cu drag pe cei prezenți, preoţi şi mireni, ascultându-i părinteşte pe toți, oferindu-le răspuns, sfat și lămuriri după necesitatea fiecăruia.

Printre ce prezenți, menționăm pe Arhimandritul KIRIL (Braguţa), Preşedintele Sectorului Eparhial Mănăstiri şi Viaţă monahală şi Stareţul Mănăstirii „Înălţarea Domnului”, s. Hîrjauca, r. Călăraşi. De asemenea, în audienţă prezent a fost şi Prot. Sava BÎRLIGA, parohul bisericii în construcţie „Naşterea Maicii Domnului” din cartierul Ungheni Deal, mun. Ungheni, care a pus în discuţie cu Ierarhul, diverse întrebări legate de parohie.

Biroul de presă al Episcopiei de Ungheni şi Nisporeni