Activitatea arhipăstorească a Preasfințitului PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni din 2. 03. 2021

Marți, 2 martie 2021Preasfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, și-a desfășurat activitatea arhipăstorească în incinta Centrului Eparhial din municipiul Ungheni.

Pe parcursul zilei, Ierarhul a primit în audiență preoți și mireni din cuprinsul Eparhiei, cu diverse probleme şi întrebări.

Printre preoţii prezenţi menţionăm pe Prot. Octavian SOLOMON, paroh al bisericii „Înălțarea Domnului” din com. Cărpineni, r. Hîncești și Prot. Valentintin GAVRILIȚĂ, paroh al bisericii „Sf. M. Mc Dimitrie”, s. Semeni, r. Ungheni, cu care a discutat diverse întrebări și probleme de ordin administrativ, social și duhovnicesc, legate de parohia Sfințiilor lor.

Ierarhul, ca de obicei, a primit în audiență cu drag pe cei prezenți, ascultându-i pe toți, oferindu-le răspuns, sfat și lămuriri după necesitatea fiecăruia.

Biroul de presă al Episcopiei de Ungheni şi Nisporeni