Activitatea arhipăstorească a ÎPS PETRU, Arhiepiscop de Ungheni şi Nisporeni din 08.09.2021

Miercuri, 8 septembrie 2021Înaltpreasfințitul PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, și-a desfășurat activitatea arhipăstorească în incinta Centrului Eparhial din municipiul Ungheni.

Pe parcursul zilei, Ierarhul  ca de obicei,  a primit în audiență cu drag pe cei prezenți, preoţi şi mireni, ascultându-i părinteşte pe toți, oferindu-le răspuns, sfat și lămuriri după necesitatea fiecăruia.

Menționăm că Înaltpreasfinția Sa a primit în audiență pe preotul Augustin GANGAN, parohul bisericii „Sf. M. Mc. Gheorghe” din s. Dahnovici, r. Hîncești, fiind decorat cu Medalia Eparhial ,,Sf. Bn. Knz Alexandru Nevki” gr. II, cu ocazia împlinirii a 25 ani de viață, pe care i-a celebrat de curând

Biroul de presă al Episcopiei de Ungheni și Nisporeni