Activitatea arhipăstorească a Înaltpreasfințitului Arhiepiscop PETRU, de la Centrul Eparhial din mun. Ungheni, din 21.03.2023

Marți, 21 martie 2023Înaltpreasfințitul PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni și-a desfășurat activitatea arhipăstorească în incinta Centrului Eparhial din municipiul Ungheni.

Pe parcursul zilei, Ierarhul a primit în audiență preoți și mireni din cuprinsul Eparhiei cu diverse probleme şi întrebări.

Specificăm în mod deosebit că în audiență a fost Prot. Serghei SLĂNINĂ, Protopopul Circumscripției Hîncești și parohul bisericii „Sf. Arhangheli Mihail și Gavriil” din s. Lăpușna, dimpreună cu Prot. Serghei VIZIR, parohul bisericii „Sf. Proroc Ilie” din s. Cioara, r. Hîncești, care au discutat cu Înaltpreasfinția Sa diverse întrebări și propuneri de ordin administrativ, moral și duhovnicesc.