Activitatea arhipăstorească a Înaltpreasfințitului Arhiepiscop PETRU, de la Centrul Eparhial din mun. Ungheni

Marți, 7 martie 2023Înaltpreasfințitul PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni și-a desfășurat activitatea arhipăstorească în incinta Centrului Eparhial din municipiul Ungheni.

Pe parcursul zilei, Ierarhul a primit în audiență preoți și mireni din cuprinsul Eparhiei cu diverse probleme şi întrebări.

Printre preoții prezenți în audiență menționăm pe Prot. Gheorghe ANDRONACHI, parohul bisericii „Acoperământul Maicii Domnului”, s. Bolțun, r. Nisporeni și Prot. Serghei BRICEAG, parohul bisericii „Sf. Ierh. Nicolai” din mun. Hîncești, care au discutat cu Ierarhul diverse întrebări care țin de activitatea administrativă și duhovnicească a parohiilor menționate.