VIDEO și FOTO Mitropolitul Agafanghel, de Odessa și Ismail, a sosit la Mănăstirea Hîncu

Miercuri, 26 octombrie, 2022, în ajunul prăznuirii Cuvioasei Parascheva, la Mănăstirea Hîncu a sosit Înaltpreasfințitul AGAFANGHEL, Mitropolit de Odessa și Ismail, înaltul oaspete bisericesc, ce va participa la slujbă hramului de mâne ce va avea loc în această mănăstire.

Astfel, în dimineața zile, Înaltpreasfințitul PETRU, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, dimpreună cu Egumena PARASCHEVA, Stareța Sfintei Mănăstiri Hîncu, l-au întâmpinat călduros și cu mult drag pe Înaltpreasfințitul Mitropolit AGAFANGHEL.

După aceasta, Înaltpreasfinția Sa a avut o discuție duhovnicească cu Înaltpreasfințitul Mitropolit AGAFANGHEL.