„Ziua faptelor bune” la a II-a editie în sat.Buțeni, r. Hîncești

Cu binecuvîntarea Preasfințitului PETRU, Episcopul de Ungheni și Nisporeni, la biserica „Nașterea Maicii Domnului” din sat. Buțeni, r. Hîncești, s-a desfășurat al doilea an consecutiv „ZIUA FAPTELOR BUNE”. La invitația parohul bisericii preotul Vasile PREPELIȚĂ, la biserica au venit copiii Centrului de Plasament „BRÎNDUȘA” din or. Hîncești, pentru a se uni cu Hristos. Enoriașii au colectat haine, jucării, dulciuri pentru copii și au pregătit o adevărată masă de sărbătoare pentru cei mai triști ca noi. Copiii Școlii Duminicale au pregătit și ei cadouri și baloane pentru copii. După Sf. Liturghie a fost binecuvîntată noua BIBLIOTECĂ DE CARTE ORTODOXA pentru copii, adolescenți și maturi din incinta parohiei.
Multumim tuturor pentru jertfire și dragoste dăruită.
Dumnezeu să vă binecuvinteze!!!