Bucurie în Centrul Social „Concordia” din s. Ciuciuleni, r Hîncești

În localitate sunt oameni de bună credință care ne ajuta de fiecare dată cînd avem nevoie, dar Protoierul Ioan PÎRĂU, parohul bisericii „Sf. Gheorghe” din localitate, are cea mai mare grijă de cei mai triști ca noi și de fiecare dată vine cu ajutor în Centrul Social „Concordia Proiecte Sociale” din Ciuciuleni, și de această dată bătrînii și copiii, beneficiari ai centrului, au avut parte de multe donații din partea Părintelui.
De Sf. Paști și Paștele Blajinilor, părintele Ioan a venit cu donații (pîine, ouă roșii și dulciuri).
Pe lîngă aceste donații, Părintele oferea povețe și îi îndruma pe cei ce au pierdut speranța la o viață mai bună.
Îi mulțumim din suflet pentru sufletul mare pe care îl are părintele Ioan, este cel mai mare sprijin pentru Centru Concordia.