Preasfințitul Episcop PETRU, a oficiat Taina Sfântului Botez în parohia „Înălțarea Domnului” din satul Cățeleni, raionul Hâncești

O nouă bucurie şi mîngâiere a apărut în familia Protoiereului Gheorghe ROTARU, parohul bisericii „Înălțarea Domnului” din satul Cățeleni, raionul Hâncești, în familia sa, s-a născut al 3-lea copil.
În după-amiaza zilei de luni, 25 noiembrie 2019Preasfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, la invitaţia parohului bisericii şi tatăl copilului Protoiereului Gheorghe ROTARU, s-a deplasat la biserica din satul Cățeleni, raionul Hâncești.

Aici Ierarhul, însoţit de un sobor de preoţi a oficiat Taina Sfântului Botez asupra pruncului NectarieChiriarhul, în cuvântul de la Botez a urat multă sănătate pruncului nou botezat, și a îndemnat părinții și cumătrii să atragă atenția la educația moral-duhovnicească a copilului.