Agenda Preasfințitului Episcop PETRU din 13 martie 2018

Marți 13 martie 2018, Preasfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni și-a desfășurat activitatea sa arhipăstorească în incinta Centrului Eparhial din municipiul Ungheni.

Preasfinția Sa, pe tot parcursul zilei a primit în audiență clerici și mireni din cuprinsul Episcopiei noastre, printre care: Președintele Sectorului Eparhial, Probleme Liturgice și de Pastorație, Protoiereul Nicolae OLĂRAȘU, Stareța mănăstirii, „Sf. M. Mc. Gheorghe” din mun. Ungheni, Egumena ELIZABETA (Gliga) împreună cu duhovnicul mănăstirii, Arhimandritul PANTELIMON (Mateevici).

Tot astăzi Chiriarhul a primit în audiență și pe Preotul Veaceslav BUDEI, parohul bisericii „Sf. M. Mc. Dumitru” din satul Drujba, raionul Ungheni, care a primit în dar din partea Preasfinției Sale, un set de cărți cu viețile sfinților pentru parohia încredințată.