Zîmbete și Bucurii de Ziua Internațională a Copiilor

Cu ocazia zilei internațională a copilului, parohia din localitatea Ciorești r. Nisporeni, în frunte cu preotul paroh Ieromonahul SILUAN (Telechi), a vizitat secția de copii, din spitalul orașului Nisporeni, fiind alături de un grup de copii, care au tot dreptul să se bucure de această zi, dar care par a fi un pic mai triști ca noi, căci își petrec această sărbătoare, pe paturi de suferințe cu diferite neputințe trupești.

Însă scopul nostru, a fost ca în această zi, să le fim alături, dăruindu-le speranțe, bucurie și un zîmbet copilăresc bine meritat, că Dumnezeu îi iubește, iar în viața aceasta toate sunt trecătoare.

Bine înțeles că bucuria a fost pe măsură, mai ales că scumpii copilași, au primit din partea preotului vizitator, pe lîngă binecuvîntare și cîte un dar, care cu drag le-au mîngîiat inimile chiar de sărbătoarea lor. Vreau să menționez, că bucuria a fost reciprocă, căci noi în fața Lui Dumnezeu mereu suntem copii Lui.