Bucuria sărbătorilor de iarnă la azilul de bătrîni din comuna Sarata-Galbenă

Cu binecuvîntarea Preasfințitului PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, parohul bisericii „Nașterea Maicii Domnului” din sat. Buțeni, r-nul Hîncești preotul Vasile PREPELIȚA cu prilejul sărbătorilor de iarnă a vizitat azilul de bătrîni din com. Sarata-Galbenă, unde a adus cadouri și daruri pentru cei în etate și cu dizabilități.

Aici părintele a fost întîmpinat de directorul azilului Dn Ion PAVLIUC, care a mulțumit părintelui și tuturor oamenii de bună credință care au ajutat și au bucurat prin darurile lor pe acești bătrîni, creîndu-le și lor o atmosferă de sărbătoare. Fiecare din cei 50 de bătrîni, au primit cîte un cadou cu dulciuri și cîte o pereche de încălțăminte de cameră, pantaloni și ciorapi.

Mulțumim tuturor celor ce au ajutat la această binefacere.