Act de caritate în parohia „Sf. M. Mc. Gheorghe” din satul Ciuciuleni, raionul Hîncești

Duminică, 12 februarie 2017, în biserica „Sf. M. Mc. Gheorghe” din satul Ciuciuleni, raionul Hîncești, a fost săvîrșită Taina Sfîntului Botez, pentru a deveni membri ai bisericii pământești si cerești,  asupra a 5 copii, care împreună cu mamele lor sînt benifeciari ai Centrului Multifuncțional „Helmut Wolf” din localitate.

Protoiereul Ioan PÎRĂU, parohul bisericii a îndemnat creștinii din localitate să participe la acest act de caritate. Astfel în jurul mămicilor de la Centru s-au adunat  în jur de 50 de femei din localitate. Nu este pentru prima data cînd parohul  vine in ajutor Centrului. Fapt pentru care îi mulțumim și ne rugăm pentru sănătatea lui.

Țin să menționez că acest Centru, deschis în luna iulie a anului 2014, a fost sfințit de către Presfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni.